آرشیو های وبلاگ
دسته بندی ها ی وبلاگ
آخرین نظرات
هیچ نظری وجود ندارد
جستجوی وبلاگ

نکات کلیدی برای انتخاب آون توستر

نوشته شده در1 ماه قبل 17
مورد علاقه0

آون توستر یکی ازپرکاربردترین وسایل آشپزخانه می باشد، که به شما امکان این را می دهد که به وسیله آن نان را برشته وتست نمایید. و در عین حال یک نسخه کوچک از اجاق گاز را نیز در اختیارداشته که کارهای کوتاه مدت وساده فر را انجام می دهد و انرژی کمتری مصرف می کند. 

فواید آون 

  • بهترین جایگزین برای فر می باشد 
  • کم حجم بودن 
  • سرعت در گرم شدن 
  • صرف کردن در انرژی و  زمان 
  • بالا نبردن دمای آشپز خانه 
  • دسترسی آسان 
  • راحتی در تمیز شدن 

حال که از مزایای این وسیله کاربردی آگاه شدیم، باید متناسب با نیازتان نوع مناسب را برگزینید: 

آون توستر معمولی 

شما می توانید از این آون توستر بر روی سطح ومیزکار آشپزخانه خود استفاده نمایید.  این نوع تسترها برای گرم کردن، برشته و تست کردن غذاها استفاده می شوند و اگر فر توستری می خواهید که کار با آن آسان باشد از این نوع استفاده کنید. اندازه آنها به قدری است که به راحتی می توانید دو تا شش تکه شیرینی و یا نان را در یک زمان در آن برشته کنید، و همچنین این دستگاه تنظیماتی دارد که شما می توانید متناسب با نوع کار خود آن را اعمال نمایید. اگر قصد داشته علاوه بر برشته کردن و گرم کردن غذا، کارهای بیشتری انجام دهید باید سراغ مدل های دیگری بروید. 

فواید: قیمت مناسب، مارک ها، اندازه ها و ویژگی های مختلفی دارند. 

یادآوری: این یک فر چند منظوره نیست.

آون_توستر_برتینو_مدل_ROMANO_50L

آون توستر فن‌دار 

فر های فن دار بسیار محبوب می باشند، چرا که آنها از تکنولوژی استفاده می کنند که هوای داغ داخل فر را به همه جا به صورت برابر منتقل می کند تا مواد غذایی به صورت یکنواخت گرم و برشته شوند. این نوع فرها غذا را سریع تر و در دمای پایین تری آماده نموده که از نظر زمان و پول به صرفه تر می باشد. هزینه این فرها اندکی بالاتر است، اما اگر یک دستگاه با کیفیت می خواهید که برای طبخ انواع مواد غذایی مناسب باشد و کار یک فر اجاق گاز معمولی را انجام دهد از این نوع دستگاه استفاده کنید. 

فواید: سرعت بیشتری برای طبخ غذا دارد، استفاده از این دستگاه راحت است و برای کارهایی مانند پخت، کباب کردن و بریان کردن مناسب تر است، کیفیت غذای طبخ شده نسبت به مدل قبلی بهتر است. 

یادآوری: هزینه آن بیشتر است. 

آون توستر جوجه گردان 

این نوع فر یک قابلیت مهم دارد و آن طبخ گوشت است. دارای یک محور چرخنده است که کمک می کند که گوشت به راحتی طبخ شود و آبدار بماند. برخی از آنها آنقدر بزرگ هستند که یک یا دو جوجه کامل در آن قرار می گیرد، بنابراین فضای بیشتری در آشپزخانه را اشغال می کنند. 

فواید: بهترین مدل برای طبخ گوشت می باشد. 

یادآوری: برای یک کار طراحی شده است و آن پخت گوشت است، یعنی شما نمی توانید بسیاری از غذاهای دیگری را که در مدل قبلی طبخ می کردید در این مدل نیز طبخ کنید. 

آون توستر با امواج مادون قرمز 

این نوع فرها از انرژی نور برای پخت و پز استفاده می نماید. این نوع مکانیسم پخت و پز به اندازه فرهای فن دار در دسترس نمی باشد، با این حال این یک نقص به حساب نمی آید. این نوع فرها فوق العاده کارامد بوده و به زمان اندکی برای پخت و پز احتیاج دارند، همچنین برای یخ زدایی قبل از پخت و پز نیز استفاده می شود. این نوع فرها برای انواع پخت و پزها، مانند طبخ غذا، یخ زدایی و خشک کردن استفاده می شود. برخی از فر های فن دار نیز مجهز به مادون قرمز می باشند. 

فواید: طبخ سریع مواد غذایی، گرمای یکنواخت در آن، صرفه جویی بیشتر در انرژی، یخ زدایی مناسب برای غذای یخ زده از ویژگی های این دستگاه است. 

یادآوری: نسبت به مدل قبلی، روش های متفاوتی برای آشپزی دارد، می‌توانید فری تهیه کنید که قابلیت فن و مادون قرمز را به صورت همزمان داشته باشد

نظر دهید
پاسخ دهید
لطفاً برای ارسال نظر وارد سیستم شوید.

منو

تنظیمات

یک حساب رایگان برای ذخیره ی علاقه مندی ها ایجاد کن.

ورود

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست های علاقه ایجاد کنید.

ورود