آرشیو های وبلاگ
دسته بندی ها ی وبلاگ
آخرین نظرات
هیچ نظری وجود ندارد
جستجوی وبلاگ

اهمیت و کاربرد فن کانوکشن

نوشته شده در1 ماه قبل 16
مورد علاقه0

فن کانوکشن چیست؟

هنگام خرید آون توستر، فر توکار چه برقی و چه برقی گازی با اصطلاح  فن کانوکشن مواجه خواهید شد. که این بخش در دستگاه بسیار مهم و تاثیر گذار می باشد.  با یک مثال ساده، با کارکرد و عملکرد convection برای ما روشن‌تر می‌شود، بخاری برقی های قدیمی را در نظر بگیرید که مصرف برق بالایی داشته و فقط اطراف خود را گرم می کردند، ولی بعد از مدتی به آن ها فن اضافه شد که باعث می‌شد گرما در اتاق پیچیده و حتی نیاز نباشد دائم روشن باشد، که این فن باعث شد در نتیجه هم مصرف برق کمتر شود و همچنین گرمایش اتاق سرعت پیدا کند. این مثال مشابه پخت و پز با فن کانوکشن است. در فر با ویژگی convection حرارت بیشتر شده و همچنین گرما در تمام نقاط فر به طور یکنواخت پخش خواهد شد. یکی از مهم ترین ویژگی های فرها برقی جدید مجهز بودن به کانوکشن می باشد. این ویژگی کارایی این دستگاه را از مدل های قدیمی تر کاملا متمایز نموده است. کانوکشن یک قابلیت است که آشنایی با آن میتواند در طبخ بهتر انواع کیک و شیرینی  و مواد غذایی به شما کمک نماید.

فن_کانوکشن_در_فر_های_برقی_آون_توستر

فن کانوکشن درواقع یک فن می باشد که این نوع سیستم  قابلیت های بیشتری نسبت به فر های معمولی برای پخت دارند. کانوکشن فن پروانه ای می باشد که در انتهای فر نصب می شود.اصلی ترین وظیفه آن یکنواخت کردن دمای درون فرهای برقی هنگام پخت می باشد. این قابلیت با یکنواخت کردن گرما، باعث می شود تا مواد غذایی زودتر پخته شوند.  یکی دیگر از مزایای فرکانوکشن، کاهش رطوبت داخلی فر می باشد. به این ترتیب روی غذاها ترد و برشته می‌شود و داخل آن نرم و آبدار باقی خواهد ماند. با استفاده از این مزیت می توانید انواع غذا و همچنین کیک را با بهترین کیفیت بپزید. قابلیت کانوکشن در هنگام پختن کیک باعث مغز پخت شدن آن می گردد، بدون اینکه دیواره های کیک خشک و یا برشته شود. 

تفاوت اصلی فر معمولی با فر کانوکشن  

فر برقی معمولی با فر برقی کانوکشن دار در ظاهر تفاوتی نداشته اما وقتی که به داخل این دو نوع فر نگاه کنید متوجه تفاوت‌ آن خواهید شد. فر های معمولی دارای دو المنت گرمایی است که هوای داخل فر را گرم می‌کنند تا غذا پخته شود. از المنت پایین فر برای پخت غذا و کیک و از المنت گرمایی بالای فر برای گریل کردن استفاده می‌شود. به همین دلیل در فرهای معمولی هرچه ظرف غذا به المنت گرمایی نزدیک‌تر باشد، سریع‌ تر پخته  و گاهی  نیز روی آن خشک و وسط غذا خام میماند.

فن_کانوکشن_یکنواختی_در_پخت

چرا وجود فن کانوکشن در فر الزامی است : 

  •  1 – امکان پخت و پز سریع 
  • 2 – صرفه جویی در انرژی و کاهش مصرف برق 
  • 3 – حفظ تازگی و طراوت غذا 
  • 4 – پخت همرفتی و یکسان بودن گرما 
  • 5 – بالا بردن طول عمر دستگاه به علت مدت زمان کمی که باعث پخت می شود 
  • 6 – بهتر برشته شدن غذا
نظر دهید
پاسخ دهید
لطفاً برای ارسال نظر وارد سیستم شوید.

منو

تنظیمات

یک حساب رایگان برای ذخیره ی علاقه مندی ها ایجاد کن.

ورود

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست های علاقه ایجاد کنید.

ورود