آرشیو های وبلاگ
دسته بندی ها ی وبلاگ
آخرین نظرات
هیچ نظری وجود ندارد
جستجوی وبلاگ

ماکرویو یا آون توستر

نوشته شده در1 ماه قبل 16
مورد علاقه0

در ابتدا بهتر است توضیحی جامع در رابطه با آون توستر و ماکروویو داده شود وآن دو را بشناسیم و سپس نتیجه گیری کنیم در رابطه با انتخاب هر کدام از آنها که کدام کاربردی تر می باشد.

آون توستر

از نظر ظاهری شبیه ماکروفر می باشد ولی در واقع کارکرد آن همانند فر می باشد، که بهتر است به آن فر رو میزی گفته شود. آون توستر کارکرد بسیار ساده ای داشته و با المنت کار می کند، که حال بعضی از آنها فن کانوکشن دارد و بعضی از آنها خیر، که البته داشتن فن مزیت حساب می شود. 

علاوه بر آن این دستگاه مجهز به سیخ جوجه گردان است که شما می توانید از روی پنل دستگاه چه لمسی باشد چه به صورت ولومی، تنظیمات دستگاه را کنترل نمایید. از جمله فعال کردن سیخ جوجه گردان و یا فن کانوشکن و همچنین زمان دادن به دستگاه برای پخت و تنظیم فعالیت المنت های دستگاه، که کار با دستگاه را بسیار راحت می کند. 

از مزایای دستگاه آون توستر می توان به این موارد اشاره نمود؛

 • گنجایش کم
 • سالم بودن پخت
 • مصرف کم برق دستگاه با فن کانوکشن
 • نصب راحت دستگاه فقط با به برق زدن دستگاه

و خب نمی توان گفت که دستگاهی بی نقص هست که می توان از معایب آن به این موارد اشاره نمود؛

 • داغ شدن بدنه دستگاه در آون توسترهایی که بدنه نازکی دارند و به عبارت دیگر کیفیت بدنه آن کم بوده و مناسب نباشد.
 • مصرف بالای برق در صورتی که فن کانوکشن نداشته باشد

آون_توستر_با_سیخ_جوجه_گردان_فن_کانوکشن_پخت_کیک

کاربرد آون توستر

این دستگاه می تواند نان را گرم و تست نموده و همچنین از آن برای یخ زدایی نیز می توان استفاده نمود. از کاربرد های دیگر آن می توان به پخت شیرینی و کیک، گرم کردن غذا، سرخ کردن، پخت پیتزا و لازانیا اشاره نمود. 

جمع بندی

آون توستر ها قیمت کمتری نسبت به ماکروفر ها دارند که خود نکته قابل توجهی می باشد، و نکته بعدی که خیلی مهم می باشد این است که آون توسترها اکثرا مونتاژ ایران بوده و به همین دلیل گارانتی آنها معتبر می باشد چون شرکت آنها داخل ایران می باشد. و قطعات آنها داخل ایران برای تعمیر یافت می شود. 

کاکرد این دستگاه با برق بوده و خب با استفاده از آن از استفاده از گاز راحت شده و همچنین طعم بهتری از غذا را تجربه خواهید کرد، چرا که در فرهای گازی، گاهی طعم غذا به علت بعضی از گازهایی که در فر گازی تولید می شوند، عوض خواهد شد. 

ماکروفر

ماکروفر نسب به آون توستر معروف تر بوده و در گذشته بیشتر مورد استفاده قرار می گرفت. نام دیگر این دستگاه ماکروویو می باشد که به این اسم نیز شناخته شده می باشد. عملکرد کلی ماکروفر ها از جهت کارکرد با اشعه یکی می باشد. به این صورت که همه آن ها عملکرد سریعی داشته که همین امر یک مزیت و یک عیب می باشد.

مزیت آن حفظ ویتامین های مواد غذایی و میکروب کشی

عیب آن سرطان زا بودن آن به علت اشعه می باشد.

آون_توستر_با_سیخ_جوجه_گردان_فن_کانوکشن_پخت_کیک

انوع ماکروفر

ماکروفر های موجود در سطح بازار به سه قسمت توکار، رومیزی و کشویی می باشد که ظرفیت و کارکرد های مختلفی داشته که همین امر سبب تنوع بیشتر آن نسبت به آون توستر می شود. و نکته قابل توجه دیگری که مطرح می شود راجب ماکروفر های توکار می باشد که باید جای مخصوصی برای آن در نظر گرفته شود و قیمت بالای آن و هزینه نصب آن در واقع صرفه اقتصادی ندارد.

از بهترین برند های ماکروفر می توان به ال جی، کنوود، سامسونگ، مدیا، پاناسونیک و بوش اشاره نمود. البته شرکت های ایرانی همانند اسنوا نیز ماکروفر های باکیفیتی تولید نموده است که می توان گفت با نمونه خارجی این محصول در رقابت می باشد. 

کاربرد ماکروفر

از کاربرد های این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره نمود؛

 • پخت وپز
 • گریل
 • یخ زدایی
 • پخت کیک وشیرینی در صورت داشتن فن کانوکشن
 • پخت پیتزا و لازانیا
 • پخت های ترکیبی

جمع بندی کلی

از دیدگاه تجربی شخصی و صحبت با بسیاری از مشتری ها اگر قرار باشد بین این دو دستگاه، موردی را توصیه نمایم، اول باید به سوال های زیر پاسخ دهیم

آیا گاز منزل شما فر دارد؟

اگر بله خب نیازی به آون توستر ندارید و کارایی آن را فر دارد، مگر اینکه برای دسترسی سریع تر و پخت با سرعت ماکرویو بخرید که توجیه دارد.

اگر خیر، خب خرید آون توستر را در وهله اول پیشنهاد می کنم، مگر اینکه سلیقه ای باشد و هر دو را با یکدیگر بخواهد  که در آن صورت به نظر شخصی بنده بهتراست سولاردوم خرید، که کارکرد مناسب تری داشته و به روز تر می باشد. که خب البته قیمت بالاتری هم نیز دارد. 

آیا برای محل کار قرار است یکی از این دو محصول را خریداری کنید؟

خب قطعا بهتراست ماکرویو بخرید که عملکرد سریع تری داشته و مناسب محل کار می باشد.

نظر دهید
پاسخ دهید
لطفاً برای ارسال نظر وارد سیستم شوید.

منو

تنظیمات

یک حساب رایگان برای ذخیره ی علاقه مندی ها ایجاد کن.

ورود

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست های علاقه ایجاد کنید.

ورود