آرشیو های وبلاگ
دسته بندی ها ی وبلاگ
آخرین نظرات
هیچ نظری وجود ندارد
جستجوی وبلاگ

آشنایی با انواع جارو برقی

نوشته شده در1 ماه قبل 32
مورد علاقه0

امروزه یکی از اصلی ترین وسایل برقی در خانه، جاروبرقی می باشد که بسیار ضروری است. زمانی که نوبت به انتخاب جارو می رسد، فراوانی برند های داخل بازار ، باعث کلافگی شده و تصمیم گیری را سخت می کند. دراین مقاله می‌خواهیم به شما کمک کنیم تا نحوه عملکرد جاروبرقی به چه صورت می باشد؟ برسی بهترین مدل های جاروبرقی و انتخاب جاروی ایده آل مناسب با هر سلیقه ای  که در این مقاله به آن‌ ها اشاره شده است. 

انواع جارو برقی

جارو برقی انواع مختلفی داشته از جمله؛

  • جاروبرقی مخزنی 
  • جاروبرقی کیسه ای
  • جاروبرقی ایستاده

که البته مدل های ثانویه ای همانند جاروشارژی دسته بلند و کوتاه نیز در بازار موجود می باشد که در واقع حکم مکمل را دارد.

جارو برقی ایستاده 

این نوع از جارو در ایالات متحده و بریتانیا بیشتر محبوب بوده و ساختار آن به این صورت است که دارای یک برس چرخشی می باشد که موتور آن مکش را ایجاد می کند. جاروبرقی های ایستاده برای تمیز کردن فرش و موکت قابل استفاده هستند. و خب نسبت به جاروهای مخزنی و کیسه ای تنوع ومانور کمتری دارند.

انواع جارو مخزنی 

سه نوع جارومخرنی وجود دارد که  هر سه مورد از شیلنگ ، دسته ، ابزار کف و اتصالات ابزار استفاده می نمایند. تفاوت در ابزار کف می باشد .

جاروبرقی با مکش مستقیم

که برای تمیز کردن کف های سخت استفاده می شوند که کارکرد آن به وسیله یک برس ساده و ثابت صورت می‌گیرد.

جاروی مخزنی با ابزار توربو 

این مدل  با یک برس چرخشی  که از جریان هوای ایجاد شده توسط موتور  قدرت می گیرد، عمل می‌کند.

نوع سوم قوطی 

نحوه عملکرد به این صورت بوده که از ابزار کف قلم مو استفاده نموده و شباهت به جاروبرقی ایستاده دارد.

جاروی کیسه دار یا بدون کیسه ؟

در واقع این موضوع ترجیح شخصی می باشد بیشتر ولی طبق تجربه، اگر مبتلا به آلرژی یا آسم هستید بهتراست از جاروهای کیسه ای استفاده کنید. امّا در کل این باعث نمی شود که جاروی مخزنی مناسب نباشد، بلکه با راندمان جدید جاروهای مخزنی، گردوغبار به صورت فشرده در می آید ولی خب از محفظه ای قابل رویت هستند. البته خود جاروهای کیسه ای هم به دو قسمت دائمی و یکبار مصرف تقسیم می شوند .

یکبار مصرف به این معنا نیست که بعد از یکبار استفاده کردن از آن استفاده نشود، بلکه تا کیسه پُر نشده قابلیت استفاده شدن را دارد، و شاید سه الی چهار ماه طول بکشد که خود انواع مختلفی دارد. کیسه های دائمی هم خب باید آن را داخل ظرفی یا کیسه ای خالی کنید تا دوباره سرجایش قرار دهید، که خود ممکن است باعث پخش شدن گردو غبار شود.

یکی از مزایای جاروهای مخزنی این است که اگر جارو شئ با ارزشی را مکش کند بتوانید راحت متوجه آن شوید. از کاربرد های جارو برای تمیز کردن سطوح در طبقات و کفپوش ها می باشد. برای پله ها جاروی مخزنی مناسب می باشد، زیرا جاروی ایستاده به تنهایی برای تمیز کردن راه پله ها مناسب نیست. ولی در صورت نبود پله براي سطوح صاف جاروی ایستاده مناسب می باشد.

انواع_جارو_شارژی_جاروبرقی_جارومخزنی_کیسه_دار

نکات مراقبتی 

در دو صورت خرید جاروی جدید یا داشتن جاروبرقی، بهتراست دستورالعمل های مراقبتی توصیه شده توسط شرکت سازنده را برسی نمایید.

برای مثال؛

  • جارو هایی که مناسب تمیز کردن گردو غبار هستند برای استفاده از جارو کردن آب هرگز استفاده نکنید.
  • فیلتر دستگاه را هرچندوقت یکبار هواگیری نمایید.

ارزیابی دوام

ابتدا باید به کیفیت ساخت دستگاه توجه شود، بدین معنا که مثلا دستگاه بهتراست بدون لبه های تیز باشد، اجزائی ک باز و بسته می شوند مقاوم بوده و به مرور نکشنند و به نرمی باز و بسته شوند. بعضی اوقات یک جنس در جایی اختلاف قیمت شدیدی با بازار دارد، خب قطعا این مساله به قول معروف داستان داشته، مثلا جنس خرابی داشته یا ممکن است تقلبی باشد. درکل دنبال جنس های خیلی ارزان بازار نباشید چرا که برای استفاده طولانی مدت ساخته نشده اند. بهتراست اجناس با گارانتی و شرکتی بخرید و دقت کنید هرچه ضمانت موتور بیشتر باشد بهتر است.

نکات ریز دیگری هم‌می باشد که بیشتر سلیقه ای می باشد، سبکی یا سنگینی دستگاه ولی این مهم است که دستگاه خوش دست بوده و به راحتی بتوانید آن را جابه جا کنید. نکته بعدی که قابل اهمیت می باشد صدای دستگاه بوده که باdb رتبه بندی شده که هرچی کمتر باشد بهتر می باشد، چرا که باور قدیمی می گوید صدای دستگاه هرچه بیشتر بهتراست، یعنی موتور قدرت مند تر می باشد، که در واقع اصلا ربطی ندارد. صدای جاروهای به روز و خوب معمولا کم می باشد، همانند جاروی ۹۱۷۰ فیلیپس که ساخت لهستان بوده و کاملا سایلنت می باشد. 

نکته آخر 

  • در مجموع بهتر است اجناسی را در بازار بخرید که معروف بوده و به اصطلاح برند باشند.
  • از خرید اجناس گم نام خود داری نمایید.
نظر دهید
پاسخ دهید
لطفاً برای ارسال نظر وارد سیستم شوید.

منو

تنظیمات

یک حساب رایگان برای ذخیره ی علاقه مندی ها ایجاد کن.

ورود

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست های علاقه ایجاد کنید.

ورود