آرشیو های وبلاگ
دسته بندی ها ی وبلاگ
آخرین نظرات
هیچ نظری وجود ندارد
جستجوی وبلاگ

ویژگی های اتوبخار با کیفیت

نوشته شده در1 ماه قبل 16
مورد علاقه0

از لوازم مصرفی و پرکابرد منزل اتو می باشد که به ۴ صورت یافت می شود؛

  • بخارگر 
  • اتوپرس
  • اتوبخار دستی
  • اتو مخزن دار

بخارگر یا اتوایستاده نیز امروزه طرفدار زیادی داشته چرا که کار با آن بسیار آسان می باشد و بیشتر بوتیک داران و فروشنده های لباس طرفدار این مدل اتو می باشند، این مدل برای برای اتو زدن یقه و سر آستین مناسب نمی باشد. 

اتوپرس نیز علاقه مندان خود را دارد و مناسب افرادی هست که خیلی زیاد از اتو استفاده می کنند، که در واقع استفاده از این دستگاه باعث صرفه جویی در زمان و راحتی کار می شود، چرا که صفحه آن بزرگ می باشد و مناسب اتو زدن شلوار و لباس های مردانه می باشد، که البته باید در کنار این اتوپرس، یک عدد اتو بخار دستی داشته باشید، چرا که این مدل نیز  قادر به اتو زدن سرآستین و یقه نیست. 

بهترین_اتو_پرس_های_بازار_ژانومه

اتوبخار دستی که کاربرد عمومی داشته و در این مقاله کاملا آن را بررسی می نماییم. که بازم طبق تجربه بهتراست طبق نیاز خود خرید نماییم و در جو بازار قرار نگیریم. فقط لازم است که به جنس کفه و میزان بخار یا چگونگی تخلیه رسوب آن دقت نماییم که به صورت جداگانه همه این موارد را توضیح خواهیم داد.

اتومخزن دار بیشتر برای خیاط ها توصیه می شود چرا که تعداد لباس بیشتری را می خواهند اتو کنند، پس نیاز است مخزن بزرگ تری داشته باشد و یا اگر قدرت آن ها بیشتر می باشد کاربرد خاص خودش را دارد، برای مثال روی یک سری از لباس ها که برچسب های پلاستیکی شکل دار قرار است چسبیده شود، از فشار بخار استفاده کرده و باعث می شود قسمت هایی که کامل نچسبیده است کاملا ثابت شود. 

نکات مهم برای انتخاب اتوبخار دستی

اول از همه مهم ترین توصیه ای که طبق تجربه کار در بازار لوازم خانگی می باشد، این است که فقط برندهای معروف و شناخته شده را تهیه نمایید و غیر از این مورد، در بین اتوهای معروف در بازار بهتراست که به این موارد نیز در هنگام خرید اتوبخار دستی توجه داشته باشید؛

  • جنس کفه اتو

جنس کفه اتو اگر آهنی باشد لباس های تیره و مشکی را برق انداخته و بیشتر اتوهای قدیمی جنس کفه آن ها آهنی می باشد و امروزه بیشتر اتوها، جنس کفه آن ها سرامیکی می باشد که راحت تر روی لباس حرکت کرده و باعث برق انداختن روی لباس تیره و مشکی نمی شود. 

  • سبک و یا سنگین بودن اتو

اتوی سبک از مزایایی که دارد این است که دست کمتر خسته شده و کار راحت تر می باشد اما اتوهایی که مقداری وزن دارند این ویژگی را دارند که راحت تر روی پارچه حرکت می کنند، البته سنگینی اتو به این معنا نمی باشد که ده کیلو وزن آن باشد، بلکه اندازه اتوهای مسافرتی سبک نباشند.

  • ضد چکه بودن 

از مزایای دیگر می توان به ویژگی ضد چکه بودن اتو اشاره کرد، چرا که باعث می شود در حین اتوکردن لباس ها، قطره قطره آب از اتو چکه نکرده و لباس خیس نشود. 

  • میزان قدرت بخار

میزان بخار از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، چرا که با همین میزان فشار بخار می توان گفت که این اتو برای چه کاری مناسب می باشد، برای مثال اتویی که قدرت پرتاب بخار بالایی دارد و به صورت عمودی می توان حتی پرده منزل را نیز اتو کرد. 

  • سیستم رسوب گیر

یک سری از املاح آب به مرور داخل مخزن آب دستگاه رسوب نموده که به شدت برای اتو ضرر دارد، مخصوصا آب ایران که املاح آب زیاد است، اول توصیه می شود که از آب معدنی و یا آب تسویه شده استفاده نمایید و در غیر این صورت اتوهایی که رسوب گیر دارند خیلی مناسب تر می باشند، که حال در بعضی از اتوها همانند اتوهای مدل بالای تفال که مخزن رسوب داشته و به راحتی می توان آن را تخلیه نمود، و یا همانند یک سری از اتوهای فیلیپس به صورت دستی بوده و از کفه اتو می توان رسوب را خارج نمود. 

البته ویژگی هایی همانند خاموش شدن اتو به صورت اتومات نیز از ویژگی های خوب حساب شده، از این جهت که اگر اتو روی لباس باشد و با آن کار نکنید دستگاه خاموش شده و از سوختن لباس و یا پارچه جلوگیری می نماید. 

مجموعه ارزان کالا با سابقه ۱۰ ساله در بازار لوازم خانگی، در تلاش است که تجربه خود را در این زمینه به اشتراک بگذارد و بتواند بهترین محصولات را معرفی کرده و در اختیار مردم بگذارد، که البته شرایط مناسبی از جمله تسویه در محل و ضمانت اصالت و سلامت کالا را نیز تضمین می کند. 

نظر دهید
پاسخ دهید
لطفاً برای ارسال نظر وارد سیستم شوید.

منو

تنظیمات

یک حساب رایگان برای ذخیره ی علاقه مندی ها ایجاد کن.

ورود

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست های علاقه ایجاد کنید.

ورود