آرشیو های وبلاگ
دسته بندی ها ی وبلاگ
آخرین نظرات
هیچ نظری وجود ندارد
جستجوی وبلاگ

انتخاب هوشمندانه کولرگازی

نوشته شده در1 ماه قبل 17
مورد علاقه0

برای انتخاب کولرگازی حتما باید به متخصص این امر مراجعه نموده، چرا که امروزه نیاز به کولرگازی بیش از قبل می باشد، و علاوه بر داغ بودن بازار کولرگازی، بازار برندهای متفرقه نیز داغ می باشد، که قطعا خرید آنها با مشکل همراه می باشد، چرا که ضمانت نامه نداشته و اکثرا اجناس بانه ای می باشد. 

خرید کولرگازی با محصولات دیگه همانند جاروبرقی به شدت تفاوت دارد، چرا که باید برای انتخاب ظرفیت، حتما محاسبه شود، گه بستگی به پارامترهای مختلفی از جمله، طبقه چندم بودن واحد، مساحت واحد و یا حتی اگر برای مغازه خرید شود این سوال مطرح می شود که آیا رفت و آمد در این مغازه زیاد است؟ چه نوع اجناسی فروخته می شود در مغازه؟ چرا که بعضی از اجناس تولید گرما می کنند. یا مثلا منزل اگر هست پرسیده می شود که اگر واحد آخر و چسبیده به پشت بام می باشد، خب ظرفیت بالاتری را انتخاب نماید، چرا که گرمای بیشتری را دریافت می کند. و گاهی پرسیده می شود این واحد چندتا پنجره دارد.

درکل خود انتخاب ظرفیت یک امر بسیار تخصصی بوده و باید به صورت نخصصی بررسی شود تا بهترین گزینه انتخاب شود. 

مشخصات_کولر_گازی_انتخاب-ظرفیت

طریقه کارکردن کولرگازی

تمامی کولرهای گازی بر اساس سیکل تبرید و خنک کنندگی تراکمی کار می کنند. به این معنا می باشد که در کولرگازی یونیت ابتدا مایع مبرد در کندانسور خنک شده و سپس از طریق لوله مسی به شیر انبساطی و بعد از آن، به صورت گاز مبرد شده و آماده جذب گرمای محیط شده و وارد کویل پنل داخلی می گردد و در آخر تبدیل به هوای خنک می شود. 

سوال

چه نیازی است که انتخاب ظرفیت کنیم؟ ظرفیت بالاتری را انتخاب میکنیم یا حتی برعکس این مطلب، ظرفیت کمتری را انتخاب میکنیم، فایده یه انتخاب ظرفیت چیست؟

اگر ظرفیت بالاتری را انتخاب کنیم خب با قبض های نجومی برق مواجه خواهیم شد، و ظرفیت پایین هم که انتخاب کنیم اصلا در کاهش دمای محیط اثر به سزایی ندارد. پس در نتیجه انتخاب ظرفیت امر مهمی می باشد که میبایست توسط متخصص انتخاب شود. 

نظر دهید
پاسخ دهید
لطفاً برای ارسال نظر وارد سیستم شوید.

منو

تنظیمات

یک حساب رایگان برای ذخیره ی علاقه مندی ها ایجاد کن.

ورود

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست های علاقه ایجاد کنید.

ورود